Nowe Lamborghini Gallardo Spyder

Gallardo LP560-4 Spyder po liftingu.

Jakiś czas temu Lamborghini zaprezentowało najnowszą wersję mniejszego z oferowanych przez siebie superaut w wersji Coupe. Już w tym miesiącu rusza także sprzedaż odświeżonego kabrioletu - Gallardo LP560-4 Spyder.

Podobnie jak w przypadku Coupe, zmiany jakie zaszły w aucie są jedynie kosmetyczne. Zarówno z przodu, jak i z tyłu uwagę zwracają nowe zderzaki z powiększonymi, trójkątnymi otworami wentylacyjnymi i nowymi przetłoczeniami. Całość uzupełniają 19-calowe felgi w nowym wzorze. Mimo niewielkich zmian całość prezentuje się obłędnie.

Włosi postanowili nie przeprowadzać żadnych modyfikacji w jednostce napędowej. Napęd nadal jest nadal dostarczany przez potężny 5,2-litrowy silnik V10 generującej 560 KM i 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Prędkość maksymalna wyniesie około 300 km/h, zaś rozpędzenie się z miejsca do 100 km/h będzie trwało mniej niż 4 sekundy.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to już ostatni lifting produkowanego od 2003 roku Gallardo. W najbliższych latach Lamborghini powinno zaprezentować następce tego modelu.