Mercedes SLS AMG w wersji Black Series

Mercedes SLS AMG Black Series

Fani marki Mercedes-Benz doskonale wiedzą czym jest Black Series. Jest to topowa odmiana aut niemieckiego producenta stworzona po to by być jak najszybsza na torze wyścigowym. Mercedes SLS AMG do wolnych nie należy. Nawet podstawowa wersja jest hipersamochodem o kosmicznych osiągach. Jednak czarny pakiet zmienia go w prawdziwą bestię, która żarłocznie pożera okrążenia na torze.

Zmiany w SLS z etykietką Black Series na papierze nie wyglądają imponująco. Ten sam silnik V8 co w podstawowej wersji o pojemności 6,2 l dostarcza teraz 631 KM i 635 Nm. Pozwala to na rozpędzenie się do 100 km/h w 3,6 s i osiągnięcie prędkości 315 km/h.

To co naprawde znajdzie odzwierciedlenie w osiąganiu coraz lepszych czasów okrążeń to poprawione sportowe zawieszenie, większy rozstaw kół oraz usztywnienie całej konstrukcji. Inżynierowie AMG wykonali świetną prace w zmniejszaniu masy auta. Uzyskano ją stosując nowy tytanowy układ wydechowy, lżejsze fotele i felgi oraz mniejszy akumulator litowo-jonowy. Z masą wynoszącą 1550 kg auto jest już prawie 150 kg lżejsze od podstawowej wersji.

SLS AMG Black Series zostanie zaprezentowany na targach Los Angeles Auto Show. Auto powinno trafić do sprzedaży latem przyszłego roku.

Na koniec film przedstawiający nowego mercedesa: