Puchar Youngtimer Party

Youngtimer PArty

Puchar Youngtimer Party to jedna z największych w kraju impreza dla właścicieli old- i youngtimerów, którzy mają ochotę sprawdzić siebie, swoje samochody i porywalizować w bezpiecznych warunkach.

Impreza odbywa się na Torze Poznań - jedynym czynnym torze wyścigowym w Polsce, a organizatorem jest Koło Youngtimer Automobilklubu Wielkopolski.

Youngtimer Party to cykl spotkań, które odbywają się już od ponad pięciu lat!
W tym czasie impreza ewoluowała od pojedynczych, nieregularnych i lokalnych Youngtimer Party w wersji bardziej turystycznej z elementami sprawnościowymi, aż do ogólnokrajowej imprezy sportowej z klasyfikacją pucharową, będącą również Mistrzostwami Okręgu PZM dla amatorów. Zainteresowanie tego typu formułą pokazują chociażby listy startowe, obejmujące zawsze po około sto załóg.

Na uczestników czekają próby sprawnościowe wykorzystujące odcinki toru. Nie ma narzuconej kolejności pokonywania prób. Uczestnicy mają niemal cały dzień na jazdę. Kiedy chcą, mogą zrobić sobie przerwę, pojechać na stację benzynową, czy naprawić samochód, jeśli jest taka potrzeba. Poza trzema klasyfikowanymi przejazdami każdej z prób można dalej jeździć dla przyjemności i rozwijania swoich umiejętności. Drugiego dnia uczestnicy mogą doświadczyć niebywale emocjonującego przejazdu po pełnej nitce Toru Poznań.

Imprezy z serii Youngtimer Party odbędą się:
- 23-24 marca,
- 15-16 czerwca,
- 12-13 października

Więcej informacji na stronie: www.youngtimerparty.pl