Druga edycja Rajdu 4x4 im. WAM

Druga edycja Rajdu 4x4 im. WAM Kiedy: 19.10.2013 Gdzie: Łódź Łódzkie

Druga edycja Rajdu 4x4 im. WAM już 19 października 2013 roku, start załóg o 14.00.

W związku z ogromnym zainteresowaniem kontynuacją zorganizowanego w minionym roku z okazji 75-lecia USK im. WAM – CSW Rajdu im. Wojskowej Akademii Medycznej, zaplanowane zostało przeprowadzenie w dniu 19 października 2013 rok drugiej jego edycji. W dniu tym zaplanowano m.in. imprezę rekreacyjno – sportowa do udziału w której zaproszeni zostaną pracownicy szpitala wraz z rodzinami, mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele służb miejskich. Do udziału w części sportowej imprezy zaproszone zostaną m.in. załogi Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Policji i Wojska Polskiego. Przedstawiciele Wojska Polskiego już wstępnie potwierdzili swój udział w przygotowaniach Rajdu im. WAM. Zaplanowano również prezentację sprzętu ratownictwa medycznego, wojskowego, kurs udzielania pierwszej pomocy i wiele innych atrakcji.

Udział w rajdzie będą mogły wziąć samochody z napędem 4x4 w klasach SUV, off-road, off-road extreme oraz quad'y. Impreza sportowo-rekreacyjna będzie odbywała się na terenie gminy Łódź-Polesie a udział w niej będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani, którzy posiadają pojazdy umożliwiające przejazd przez wyznaczoną trasę terenową. Podczas rajdu załogi będą musiały posługiwać się GPS. Tylko niektóre odcinki specjalne będą tradycyjnie wyznaczone taśmami. Dla uczestników organizator zapewnia ciepły posiłek i dobrą zabawę. Wszelkie dodatkowe pytania proszę kierować do organizatorów.

Krótki opis / program:
13.00.-14.00 – zgłaszanie załóg
14.00 – start
ok. 18.00 – zakończenie dziennego etapu, pokazy, poczęstunek
ok. 20.00 – start etapu „nocnego”
ok. 22.00 – zakończenie etapu nocnego, ognisko, wspólna biesiada

Wszystko rozpocznie się na terenie dawnego poligonu wojskowego "Brus". Miejsce spotkania to parking przy strzelnicy. Tam też będzie biuro organizatora oraz wszelkie okolicznościowe ekspozycje i szkolenia. Dojazd do wyznaczonych punków trasy na podstawie wręczonych przed startem współrzędnych (niezbędny GPS). Nieco zmieniona forma zobowiązuje uczestników do zachowania szczególnej ostrożności a od pilotów wymaga większego zaangażowania w wyznaczaniu drogi dojazdowej do określonego punktu.