Zlot Andrzejkowy Sobków

Zlot Andrzejkowy Sobków Kiedy: 29.11.2013 - 01.12.2013 Gdzie: Sobków Świętokrzyskie

W tym roku kolejny raz zapraszamy w Góry Swiętokrzyskie, które zawsze dostarczają wielu off-road'owych przygód. Na trasie pewnie pojawi się jesienne błotko, a może nawet (jak czasem bywało w latach poprzednich) odrobina śniegu.

Bazą imprezy będzie Zamek Rycerski w Sobkowie.

Od samochodów organizatorzy wymagają sprawnych napędów na cztery koła. Konieczne są mocne haki z przodu i z tyłu. Wymagane jest także ubezpieczenie OC i NW oraz ważne badania techniczne. Wrażliwym zalecamy zabezpieczenie lakieru przed porysowaniem. Liny, łopaty, wyciągarki, podnośniki itp. na pewno będą cennymi atutami.

Na sobotę przygotowano do wyboru dwie trasy:

- turystyczną, obfitującą w terenowe przeszkody (strome podjazdy i zjazdy, przeprawy przez rzeki, podmokłe łąki itp. z możliwością ich objazdu) oraz ciekawe miejsca do zwiedzania (liczy ona ponad 100 km i można ją będzie pokonywać samodzielnie według road-booka lub zespołowo, w kolumnie pod okiem organizatora,

- wyczynową (dla zwolenników ostrzejszej jazdy) wymagającą dobrego przygotowania pojazdów i off-roadowego wyposażenia (konieczne opony MT i wyciągarki, do pokonania brody, naprawdę strome podjazdy i zjazdy, głębokie koleiny, bagienka itp., jechać będziemy w jednej kolumnie prowadzonej przez organizatora, pomagając sobie wzajemnie).

Na obu trasach wyznaczone będą zadania, których celem będzie wyłonienie zwycięzców w rywalizacji. W razie nie rozstrzygających wyników z przejazdów, przeprowadzone zostaną dodatkowe konkursy podczas zabawy andrzejkowej.

Impreza ma charakter towarzyski i nie należy nastawiać się na twardą rywalizację - mieć ona będzie charakter wyłącznie zabawowy. Biorąc jednak pod uwagę jesienne (a może zimowe!) warunki organizator ostrzega, że godne, terenowe wyzwania znajdą nawet najlepiej wyposażone i doświadczone załogi.

Na niedzielę zaplanowano kolejną, około 100 kilometrową trasę pełną off-roadowych przygód, którą zakończy obiad w zajeździe.